הודעות לעיתונות

מדצמבר 2015 הסדרי ההנחות בתחבורה הציבורית יורחב למאות אלפי נוסעים נוספים

השר כץ: "ההסדר החדש משפר באופן משמעותי את תנאיהם של אוכלוסיות הזכאיות להנחה בתחבורה הציבורית ומאפשר להם לראשונה לנסוע בכל קווי התחבורה הציבורית בארץ ללא תשלום או בהנחה של עד 50%."

שיפורים ושינויים בהסדרי התשלום והתיקוף בתחבורה הציבורית במטרופולין חיפה והצפון

החל מ - 15.11.15 שיפורים ושינויים בהסדרי התשלום והתיקוף בתחבורה הציבורית במטרופולין חיפה והצפון הטמעת הסדר נסיעה "ערך צבור״, ביטול טעינת כרטיסיות. במטרה להקל על ציבור הנוסעים וכחלק מתהליך שיפור השירות, הודיע השבוע משרד התחבורה כי החל מיום ראשון 15.11.15 תעבור התחבורה הציבורית במטרופולין חיפה והצפון להסדר נסיעה נוח, יעיל ומתקדם : "ערך צבור". בהתאם לכך, תבוטל האפשרות לטעון הסדרי נסיעה מסוג כרטיסיות. השינוי הצפוי לא ישפיע על מחירי הנסיעה והזכאות להנחות. כרטיסיות קיימות תכובדנה.

הסדרי נסיעה חדש ברב-קו: "ערך צבור" במטרופולין חיפה והעמקים

השר כץ: "בקרוב יחל משרד התחבורה ביישום השלב הראשון של התכנית, שתאפשר לבעלי כרטיס רב-קו לדלג על הנהג ולעלות לאוטובוס מכל הדלתות, בדומה לנהוג ברבות ממדינות אירופה". בשורה טובה לנוסעי התחבורה הציבורית במטרפולין חיפה ובעמקים, החל מיום שישי (20 במרץ) יהיה ניתן להטעין את כרטיס הרב-קו בחוזה מסוג "ערך צבור" ולזכות בהטבות ובהנחות ייעודיות.

משפרים את השירות במטרונית - מה- 1 בינואר 2015 יחולו שיפורים בתדירות הנסיעות ויתווספו 10 מטרוניות חדשות במטרופולין חיפה.

במטרה לתגבר ולשפר תדירות, לייעל שירות ולענות על צרכי הציבור במטרופולין חיפה, הודיע השבוע משרד התחבורה כי ב-1 בינואר יתווספו 10 מטרוניות חדשות לצי המטרוניות הפעילות וכתוצאה מכך יבוצעו שיפורים בתדירות הנסיעות של המטרונית במטרופולין חיפה.

פרויקט המטרונית זוכה בפרס הגלובוס הירוק – האוסקר הסביבתי הישראלי

פרויקט המטרונית זוכה בפרס הגלובוס הירוק – האוסקר הסביבתי הישראלי שיוענק ב– 17.6.14 במסגרת יום הסביבה בכנסת המטרונית הינה הזוכה הראשונה בקטגוריה החדשה של "תחבורה בת-קיימא" נאור ירושלמי מנכ"ל 'חיים וסביבה': "נושא התחבורה הינו בעל חשיבות מרכזית בתחום הסביבתי, והמטרונית יכולה לשמש כמודל למטרופולינים נוספים"

המטרונית עוברת לשלב ההפעלה המלאה. החל מיום שני, 23/12 תחל גביית התשלום מהנוסעים

החל מיום שני - הנסיעה במטרונית בתשלום המטרונית, מערכת התחבורה המתקדמת של חיפה והקריות, עוברת לשלב ההפעלה המלאה והחל מיום שני (23/12) תחל גביית תשלום מהנוסעים. תעריף הנסיעה במטרונית יהיה זהה לתעריף הנסיעה באוטובוסים. גביית התשלום על הנסיעה במטרונית מגיעה לאחר למעלה מארבעה חודשים שבהם יכלו הנוסעים לנסוע ללא תשלום. בעקבות התחלת גביית התשלום, החל מאמצע השבוע הבא תחל אכיפה הדרגתית של התשלום עבור הנסיעה. נוסע שייתפס ללא כרטיס רב קו בתוקף צפוי לקבל קנס של 180 ₪.

6 מטרוניות ירוקות (הברידיות) הופעלו במטרופולין כדי לצמצם את זיהום האויר

שש מטרוניות היברידיות הופעלו בפיילוט חדש במטרה להפחית את זיהום האווויר במטרופולין חיפה

מחר תוגבר נוכחותם של דיילי ההסברה על מנת לסייע לתלמידים להגיע לביה"ס

המטרונית נערכת לפתיחת שנת הלימודים! מחר (שלישי) יוכלו התלמידים לנסוע בקווי המטרונית ללא תשלום ולהגיע לבית הספר באמצעות קווי המטרונית. צוותי ההסברה, הפזורים בנקודות מרכזיות בחיפה ובקריות, יתוגברו ויספקו לתלמידים הסברים בנוגע לקווי המטרונית ודרכי ההגעה מקום למקום. במקביל, צוותי שיטור יסיירו בסמוך לקווי המטרונית על מנת לוודא כי התלמידים נוסעים בבטחה.

תדירות קווי המטרונית תוגברה כדי לתת מענה לביקושים בשעות העומס

תדירות קווי המטרונית תוגברה על מנת לתת מענה הולם לתושבי המטרופולין גם בשעות העומס ולא נרשמו תקלות או עיקובים חריגים בנסיעה במטרונית

ביקוש שיא לנסיעה במטרונית. היעזרו בסבלנות. המטרונית הבאה כבר מגיעה

ביקוש חסר תקדים מצד הנוסעים לנסיעות במטרונית. כמות הנוסעים במטרונית הגיעה לכמעט פי שלוש מהיקף השימוש הרגיל בתחבורה הציבורית במטרופולין חיפה. ההערכה היא כי העומס הוא תוצאה של העובדה שהנסיעה במטרונית היא ללא תשלום והרבה תושבים מנצלים זאת להתנסות או ל'נסיעות חופש' עם הילדים במטרונית. סביר להניח שבימים הקרובים יצוצו תקלות נקודתיות אולם אנו לומדים את המערכת, נערכים למתן מענה בזמן אמת ומפיקים את הלקחים הדרושים. ההיענות הגדולה של הציבור מעידה על ההצלחה של הפרויקט ועל השיפור שצפוי באיכות התחבורה הציבורית בחיפה ובקריות.

שר התחבורה כץ, ראש עיריית חיפה יהב וראשי ערי הקריות חנכו נסיעת הרצה של המטרונית

המטרונית, מערכת התחבורה הציבורית המתקדמת, יצאה לדרך! היום החלה הרצה מלאה של המטרונית, עם עליית נוסעים ללא תשלום עד גמר ההרצה. במקביל, בוצעו שינויים ושיפורים בקווי אוטובוס בחיפה, בקריות, בטירת כרמל ובנשר.

מיום שישי, ה-16.8, עולים על המטרונית, ללא תשלום עד תם ההרצה

השר כץ: ב-16 באוגוסט תחל המטרונית להעלות נוסעים ללא תשלום עד להודעה חדשה. במקביל יבוצעו שיפורים ושינויים בקווי האוטובוס במטרופולין חיפה

שיפורים תנועתיים בכניסה הדרומית לחיפה

צומת מאוחדת אחת בחיבור הרחובות משא ומלל (בכניסה וביציאה מבתי העלמין)

נסיעות הרצת המטרונית יחלו ללא העלאת נוסעים

נסיעות ההרצה של המטרונית, שיחלו ביום שישי הקרוב, יתבצעו ללא העלאת נוסעים. הודעה על אפשרות נסיעה במטרונית תצא בהמשך – התאזרו בסבלנות

מטרופולין חיפה נערך לנסיעת המטרונית

המטרונית, מערכת התחבורה הציבורית המתקדמת, מתחילה לפעול! משרד התחבורה הודיע השבוע כי כבר ב-2 באוגוסט תתחיל הרצה מלאה של המטרונית ויבוצעו שינויים בקווי אוטובוס בחיפה, טירת כרמל ונשר. השינויים יבוצעו בהדרגה והפעלה מלאה של מערכת המטרונית תחל ב-16 באוגוסט 2013, י' באלול תשע"ג. במקביל, יבוצעו שינויים ושיפורים בקווי אוטובוס בחיפה, בקריות, בנשר ובטירת כרמל.

שינויים בהסדרי התנועה בהדר לקראת הפעלת המטרונית

הפעלת רמזורים ברחובות הרצל ויל"ג בשכונת הדר בחיפה. לקראת הפעלת המטרונית במטרופולין חיפה בחודש אוגוסט, יופעלו, החל מהשבוע, במזרח הדר רמזורים בצמתים לאורך רחובות יל"ג והרצל בהדר. הרמזורים הינם חלק ממערכת הסדרת התנועה ויצירת העדפה למטרונית, שתיסע על נתיב ייעודי. בנוסף נועדו הרמזורים להוות אמצעי בטיחות להולכי הרגל שחוצים נתיבי נסיעה לכלי רכב פרטיים ונתיבי תחבורה ציבורית.

בקרוב תחל הפעלה מדורגת של מערך התח"צ החדש למטרופולין חיפה

לאחר שנים של עבודות והכנות, יוצא בימים אלו לדרך השלב הראשון בהפעלת מערך התחבורה הציבורית החדש במטרופולין חיפה. במרכזו של השינוי תושק בחודש אוגוסט מערכת המטרונית החדשה, יחד עם שורה של שיפורים ושינויים בקווי האוטובוס בחיפה, בקריות, בנשר ובטירת הכרמל.

שר התחבורה חנך היום את נסיעות ההרצה למטרונית בחיפה

חברת 'דן בצפון', זכיינית הפעלת המטרונית החלה היום (רביעי, 27.2.13) בנסיעות מבחן והרצה למטרונית, לצורך בדיקת מערכות הפיקוח והבקרה, הרכבים והנתיבים. בתקופת ההרצה ינועו רכבי מטרונית הלוך ושוב, במהירויות משתנות, לאורך ציר ההסתדרות מצומת הצריף ועד צומת כורדני.

קמפיין התנהגות הולכי רגל ליד המטרונית

עיריית חיפה ומשרד התחבורה, באמצעות חברת יפה נוף יוצאות בשבוע הקרוב במסע הסברה להתנהגות הולכי רגל בקרבת מסלולי המטרונית. את מסע ההסברה, שיפנה להולכי רגל בצמתים ראשיים בעיר, מובילה הסיסמא – "המטרונית מגיעה מהר – חוצים רק במעברי חציה ורק באור ירוק.

סיור סוחרים במנהרת התשתיות בחלוץ

עשרות סוחרים ובעלי עסקים מרחוב החלוץ נענו להזמנתו של ראש העיר יונה יהב והשתתפו בסיור שנערך לכבודם במנהרת התשתיות המוקמת מתחת לרחוב החלוץ. את הסיור שנערך ביום שלישי האחרון ערכו אנשי חברת יפה נוף, המקימה את הפרויקט, ונציגי האגף לפניות הציבור של עיריית חיפה.

מצלמות אכיפה על מסלולי המטרונית בחיפה

חברת יפה נוף, בשיתוף, עיריית חיפה, משרד התחבורה ומשטרת ישראל, הקימה השבוע מערך של 3 מצלמות אכיפה אלקטרונית על מסלולי המטרונית (נת"צים - נתיבי תחבורה ציבורית) בחיפה.

מטרונית הרכבת הקלה של חיפה

התחרות לבחירת שם לרכבת הקלה של מטרופולין חיפה הגיעה לסיומה, עם בחירת השם "מטרונית" ע"י ועדת השיפוט.

יפה נוף החלה בהקמת רציפי המטרונית

חברת יפה נוף, המתכננת והמקימה של פרויקט המטרונית במטרופולין חיפה החלה להקים בימים אלה את רציפי המטרונית לאורך 45 ק"מ של מסלולי מטרונית במטרופולין חיפה.

חיפה בחרה בכסף

תושבי מטרופולין חיפה רוצים לראות מטרוניות בצבע כסף נעות על הצירים הראשיים בחיפה וסביבתה, כך עולה מתוצאות הצבעת הציבור. 2,617 אנשים, המהווים 33.6% מתוך 7,786 איש שהשתתפו, בחרו בצבע כסף כצבע המועדף עליהם למטרונית של חיפה.

חברת דן זכתה במכרז ההפעלה של המטרונית

ועדת המכרזים של משרד התחבורה בחרה היום (ד', 4.8.10) בחברת דן כזוכה במכרז להפעלת המטרונית – מערך התחבורה הציבורית המתקדם של מטרופולין חיפה. במכרז השתתפה גם קבוצת 'מטרופולין' המורכבת מחברת הורן את ליבוביץ וחב' מאיר. חברת אגד פרשה מהמכרז עוד בשלביו המוקדמים.

המטרונית של חיפה יצאה לנסיעת בכורה

שר התחבורה ישראל כ"ץ: "מדובר במהפכה של ממש, אני מקווה כי הפעלת המטרונית במטרופולין חיפה תצליח ומכאן תמשך ההצלחה לכל חלקי הארץ ".

החלו עבודות של מטרונית פל-ים

עיריית חיפה ומשרד התחבורה מבצעות באמצעות חב' יפה נוף את פרויקט מטרונית פל-ים, שהוא המשך לקטע מטרונית העצמאות. הקטע החדש מתחבר למסלול המטרונית הקיים מכיכר פייסל, דרך שד' פל-ים, כיכר פריז – רח' אליהו – דרך העצמאות ורח' נתנזון.

החלה חפירת מנהרת התשתיות הארוכה בישראל

השבוע החלו עבודות ההכנה לכריית מנהרת התשתיות הארוכה בישראל. 1,300 מ' אורכה של המנהרה שתונח לאורך הרחובות יל"ג-החלוץ בשכונת הדר בחיפה, כחלק מפרויקט המטרונית – התחבורה המתקדמת של מטרופולין חיפה. העבודות, בעלות של כ-70 מש"ח, שיכללו גם את שיקום ושדרוג פני הרחוב וסלילת מסלול ייעודי למטרונית יימשכו שנתיים.

הוספת נתיב בין הנביאים לברוולד ברח הרצל בהדר

חברת יפה נוף תסלול נתיב לכלי רכב פרטיים במקביל למסלול המטרונית ברח' הרצל בקטע שבין רח' הנביאים לרח' ברוולד ותשלים את פיתוח רחבת בית הקרנות. משך העבודות כשלושה וחצי חודשים בעלות של כשני מש"ח