מהו רב קו

 

תמונת רב קו

 

Приобретение и валидация билетов на платформах Метронит

الشراء وإثبات الدفع على أرصفة المترونيت

ה"רב קו", כרטיס הנסיעה החכם, הינו כרטיס טעינה רב פעמי המשמש לתשלום עבור הנסיעות בכל קווי האוטובוסים במטרופולין, ועתיד לשמש גם לנסיעות במטרונית.

הרב קו הינו כרטיס פלסטי התקף אצל כל מפעילי התחבורה הציבורית במטרופולין, ומאפשר לנוסעים לבצע  מעברים בין קווי אוטובוסים ומטרוניות במחיר נסיעה בודדת, במהלך 90 דקות. באמצעות הרב קו ניתן לבחור את מסלול הנסיעה המיטבי והקצר ביותר והוא מחליף את כל כרטיסי הנסיעה מנייר שהיו בשימוש עד כה.

הנפקה (חד פעמית) של כרטיס "רב קו" אישי מתבצעת במקומות שונים בהם: משרדי המפעילים בתחנות אוטובוס מרכזיות, קניונים, תחנות רכבת וחנויות מורשות (ראה דף עמדות הנפקה והטענה). לשם כך, יהיה על הנוסע לגשת פעם אחת בלבד לעמדת ההנפקה עם תעודה מזהה (ואישור זכאות להנחה מיוחדת במידה וזכאי) למלא טופס, להצטלם ולקבל את כרטיס הרב-קו בחינם. הרב-קו ניתן לטעינה אוטומטית חוזרת, קלה ופשוטה אצל נהגי האוטובוס או בתחנות הנפקה ושרות.

עם הפעלת המטרונית, ניתן יהיה לטעון את כרטיס הרב קו גם בתחנות המטרונית, באמצעות מכשירי כרטוס אוטומטיים, שיוצבו בכל התחנות. הכרטיס יאפשר עליה קלה ומהירה לרכבי המטרונית דרך כל אחת מארבע הדלתות מבלי להתעכב בגין התשלום.

הטענה של הכרטיס מזכה את הנוסע בהנחה של 20% ממחיר הנסיעה. אזרחים וותיקים, תלמידים וזכאים ימשיכו ליהנות מההנחות המוקנות להם בחוק. השימוש ב"רב קו" מייתר את השימוש בכסף מזומן בנסיעות בתחבורה הציבורית. הנוסע יכול לטעון את הכרטיס בכל סוגי המנוי הקיימים, כגון: "חופשי-חודשי", " "כרטיסייה" או "חופשי גמיש" (המאפשר לנוסע לטעון את הכרטיס בסכום כסף מוגדר מראש).

נוסף על הכרטיס האישי (הכולל את פרטי המחזיק בו), ניתן לרכוש גם כרטיס אנונימי, ללא פרטי מידע. בעוד ששני הכרטיסים מעניקים הנחה של 20% ממחיר כרטיס רגיל וכרטיסיות, רק הכרטיס האישי (בעל הפרטים) מאפשר טעינה של חופשי חודשי, קבלת הנחות לגמלאים, ילדים, נכים וקבלת ביטוח על הכרטיס, המאפשר החזר כספי במקרה בו הכרטיס נהרס או אבד.

ה"רב קו" מחליף בהדרגה את כל סוגי כרטיסי הנסיעה שהכרתם ומאפשר לנסוע בקווי האוטובוסים של כל מפעילי התחבורה הציבורית בארץ, ברכבת ישראל, במטרוניות וברכבת הקלה בכרטיס אחד.

 

למידע מפורט בעניין תעריפי הנסיעה - הקלק כאן

למידע על עמדות הנפקה ושירות של כרטיס הרב-קו - הקלק כאן